BĄDŹ BEZPIECZNY Z ZSP ŁOCHÓW

Cyberbezpieczeństwo jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w szkołach, gdzie młodzi ludzie korzystają z technologii na co dzień. 👉Oto kilka punktów, które mogą pomóc w ‼️promowaniu cyberbezpieczeństwa.👇

👫Uczniowie ZSP w Łochowie już się ☑️zapoznali z zasadami bezpieczeństwa. Nie zwlekaj, zapoznaj się i Ty‼️

#OSE #NASK #CYBERBEZPIECZENSTWO #BESAFE #CERTPL

🔒🌐 Bezpieczeństwo w sieci to sprawa, o którą powinniśmy dbać wszyscy, więc wrzucamy 🔵małą przypominajkę🔵 o ważności cyberbezpieczeństwa i dzielimy się kilkoma poradami, które pomogą Wam chronić się przed zagrożeniami online 🤗nie tylko w wakacje⛱

🔐 Pierwszą i najważniejszą zasadą jest stosowanie 🦾silnych haseł do swoich kont. 🔴Unikaj używania łatwych do odgadnięcia kombinacji i regularnie je zmieniaj. 🔴Pamiętaj, że Twoje hasło to pierwsza linia ⚔️obrony przed niepożądanymi osobami.

🔒 Kolejnym krokiem jest regularna aktualizacja oprogramowania na swoich urządzeniach. Aktualizacje często zawierają poprawki bezpieczeństwa, które pomagają zapobiegać atakom hakerów. 🔴Nie zapominaj więc o aktualizowaniu systemu operacyjnego, przeglądarki internetowej i innych aplikacji.

🌐 Ważne jest również świadome korzystanie z internetu. 🔴Nigdy nie udostępniaj swoich poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych czy dane osobowe, na podejrzanych stronach internetowych. Upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych połączeń, szczególnie podczas dokonywania transakcji online.

🔐 Dodatkową warstwą ochrony jest stosowanie oprogramowania antywirusowego i zapory sieciowej. Te narzędzia pomogą Ci wykryć i blokować potencjalne zagrożenia, zanim zdążą wyrządzić szkodę.

🌐 Pamiętaj, że cyberbezpieczeństwo dotyczy nie tylko Ciebie, ale także Twojej rodziny i przyjaciół. Dziel się tymi wskazówkami z innymi i pomóż im również chronić się przed zagrożeniami.

🔒 Wreszcie, bądź czujny i zwracaj uwagę na podejrzane sytuacje online. Jeśli coś wydaje Ci się podejrzane, nie klikaj w podejrzane linki ani nie otwieraj podejrzanych załączników. 🔴Zawsze sprawdzaj adresy URL i wiadomości, zanim podzielisz się swoimi danymi.

🌐 Pamiętaj, że cyberbezpieczeństwo to nie tylko obowiązek, ale także nasza wspólna odpowiedzialność. Dajmy znać hakerom, że nie mamy zamiaru być ich łatwym celem! 💪🔒

🔴Mamy nadzieję, że ten post przypomniał Ci o ważności cyberbezpieczeństwa i zachęci do podejmowania odpowiednich środków ostrożności online!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe informacje

Skip to content