Rozszerzony język angielski

Wybierając ten fascynujący przedmiot rozszerzony zyskasz nieograniczone możliwości. Język angielski to klucz do zrozumienia kulturowej różnorodności i do wiedzy z wielu dziedzin. Nauka języka angielskiego jako przedmiotu rozszerzonego to nie tylko lekcje gramatyki, ale podróż przez literaturę, film, muzykę i sztukę. To unikalna okazja, aby zgłębić tajemnice Shakespearea, zatonąć pochłonąć w światach Tolkiena czy odkrywać przenikliwość George’a Orwella.
To nie wszystko! Wybierając go jako przedmiot rozszerzony, otwierasz przed sobą nie
tylko drzwi do fascynującej kultury anglojęzycznej. Nasi uczniowie, dzięki programowi Erasmus+, maja szansę odbyć niezapomnianą przygodę edukacyjną we Włoszech i w innych krajach europejskich. Ta wymiana kulturowa nie tylko wzbogaca ich umiejętności językowe, ale również poszerzyła ich spojrzenie na świat. Wybierz angielski jako przedmiot rozszerzony i dołącz do społeczności młodych ludzi, którzy nie boją się wyzwań i chcą zdobywać wiedzę na międzynarodowym poziomie. Angielski to klucz do globalnej komunikacji i sukcesu, a nasza szkoła to miejsce, gdzie ta przygoda się zaczyna!
Niech angielski stanie się Twoim sprzymierzeńcem w odkrywaniu świata, poszerzaniu
horyzontów i rozwijaniu umiejętności, które otworzą przed Tobą nowe perspektywy.
Angielski to kluczowe narzędzie komunikacji w erze globalizacji. Znajomość tego języka otwiera drzwi do międzynarodowych karier.

  • Opanowanie znajomości języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdecydowanie rozszerza możliwości. Oto kilka kierunków, które mogą Cię zainteresować po zdaniu matury z rozszerzonego angielskiego:
  • Anglistyka/American Studies;
  • Stosunki Międzynarodowe;
  • Turystyka i zarządzanie hotelarstwem;
  • Filologia obca (Inna niż angielska);
  • Prawo międzynarodowe;
  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
  • Informatyka/Studia komputerowe;
  • Psychologia.
Skip to content