Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? Czym jest Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie z perspektywy osoby znającej jego każde zakamarki, prawie już absolwentki?

SZKOŁA Z KLASĄ

Celebrowanie każdej możliwej uroczystości to znak rozpoznawczy naszego liceum. Przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Matki czy nawet… Dnia Kobiet każdorazowo wywołują gorącyi aplauz. Eleganccy i świetnie przygotowani występujący zaskakują nas nowymi pomysłami, dlatego też można by oglądać ich wykonania nieustannie. (Mieliśmy nawet okazję zobaczyć film nakręcony przez uczniów z ukrytej kamery obrazujący codzienne życie szkolne). Zaangażowani we wszelkie uroczystości są nie tylko uczniowie, lecz również nauczyciele. Nie jest już dla nas niespodzianką warstwa muzyczna, jednakże grający i śpiewający zawsze wywołują na twarzach widowni uśmiech w coraz to innych wykonaniach.

SZKOŁA PRZETRWANIA

Dobrze wyposażona sala chemiczna umożliwia uczniom wykonywanie eksperymentów. Z pewnością urozmaica to typowe lekcje, należy jednak uważać: kto wie, czy nieodpowiedni dobór substancji nie spowoduje wysadzenia szkoły w powietrze?

SZKOŁA SUKCESU

W dobrej szkole uczą się wspaniali uczniowie. Ci, którzy potrafią pogodzić życie towarzyskie z pracą, osiągają wybitne sukcesy w różnych dziedzinach.  Umysły ścisłe angażują się przede wszystkim w konkursy biologiczne takie jak Czysty Las (III nagroda w kategorii „Las w sztuce”) oraz olimpiadę ekologiczną. W dziedzinie humanistyki zaś możemy pochwalić się uzyskaniem tytułów finalistów i laureata w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego czy Olimpiadzie Filozoficznej oraz licznych sukcesach na różnych konkursach poezji śpiewanej i recytatorskich (ostatnio tytuł Mistrza Żywego Słowa przypadł uczennicy łochowskiego LO). Ponadto, od kilku lat na podium powiatowego konkursu ortograficznego pojawiają się uczniowie naszej szkoły.

SZKOŁA UCZUĆ

Cóż innego może budzić w nas większą wrażliwość niż opieka nad fauną i florą naszego liceum? To właśnie w klasie biologicznej mamy okazję zobaczyć i pielęgnować różnorodne gatunki roślin oraz zadbać o leniwie przyglądające się prowadzonym lekcjom żółwie. W takim towarzystwie nikomu nie zabraknie zapału do nauki!

SZKOŁA Z PASJĄ

Idealny nauczyciel to ten, który wychodzi naprzeciw uczniom. Tym pedagogom, którzy poświęcili swój czas na udoskonalenie umiejętności swoich podopiecznych, należą się ogromne podziękowania. To dzięki ich pracy swoje zainteresowania rozwijać mogą dziennikarze wydający gazetkę Carpe Diem oraz uczestnicy projektu Pełne Spektrum. Natomiast naszych szkolnych sportowców dopingowały w ostatnich latach dziewczęta z grupy Cheerleaders Iskra, które też mogą pochwalić się rezultatami swojej ciężkiej pracy (ich najwyższe osiągnięcie to zdobycie I miejsca w Grand Prix Polski 2012, w tym roku natomiast jadą na mistrzostwa Europy!).W historii szkoły nie zabrakło również wymian uczniowskich (m.in. polsko-ukraińskiej) oraz corocznego uczestnictwa w PUSZMUN-ie. Oprócz tego szkolny teatr, koło muzyczne, liczne wycieczki…

SZKOŁA RADZENIA

Okazuje się, że – wbrew opinii wielu – szkoła potrafi nauczyć również życia. W tej kategorii prym wiedli uczestnicy Debat Szkolnych, mający na swoim koncie tytuł mistrzów Polski. Umiejętność dyskusji i negocjowania rozwija umiejętności interpersonalne, ułatwiając tym sposobem otrzymanie lepszej pracy i zdobycie wyższej pozycji w życiu publicznym.

Jaką decyzję podjęłabym, gdybym mogła jeszcze raz wybrać szkołę ponadgimnazjalną? Bez wątpienia zdecydowałabym się na LO w Łochowie. Gwarantuje wspaniałe towarzystwo oraz kompetentnych i sympatycznych nauczycieli próbujący zarazić nas swoją pasją na lekcjach, teżż przez organizowanie dodatkowych zajęć i przygotowanie do konkursów. To właśnie tu odkryć można swoje talenty i umiejętności, by następnie je rozwinąć. To tu także spotkać można ciekawych młodych ludzi – aktywnych i zakręconych. To oni – nawet gdy opuścisz mury łochowskiego liceum – będą towarzyszyć Ci w przyszłości. Czy gdzieś indziej znajdziesz lepszych?

Skip to content